چگونه تیک آبی اینستاگرام را بگیریم؟

تیک آبی اینستاگرام

داشتن تیک آبی اینستاگرام یا نشان تایید (Verified Badge) اینستاگرام بسیار عالی به نظر می‌آید. می‌توان گفت در خیلی از کسب و کارها داشتن تیک آبی ارزشمند است. شاید برای کاربران اینستاگرام این سوال پیش آمده است که تیک ‌های آبی در کنار اسامی بعضی از افراد و برند های مطرح به چه معنا است و یا از کجا آمده است؟


برخی از کاربران با استفاده از اسامی اشخاص معروف، شروع به ساخت اکانت‌های فیک کرده و مشکلات بسیاری را به وجود آوردند. به‌همین دلیل، برای جلوگیری از این اتفاق، تایید اینستاگرام وارد عمل شد و تیک آبی را به منظور تایید اشخاص به وجود آورد. تیک آبی به منظور اکانتی می باشد که شخص مشهور یا برند معروف و… در اینستاگرام شناخته شده است.

تیک آبی اینستاگرام به کاربران کمک می‌کند تا از صفحه‌های فیک یا تقلبی دوری نمایند و به آسانی بتوانند برند یا سلبریتی مورد علاقه خود را پیدا نمایند. از دیگر فواید تیک آبی اینستاگرام می‌توان به شناخت برندهای معتبر و خاص برای خرید کالا اشاره نمود. در واقع وجود تیک آبی اعتبار آن صفحه می باشد.

چه افرادی می‌توانند از این تیک آبی اینستاگرام استفاده نمایند؟

گرفتن تیک آبی اینستاگرام برای همه کار آسانی نیست، نمی‌توان گفت به هیچ جه نمیتوان آن را دریافت کرد اما مراحل دریافت آن به همین آسانی نمی‌باشد.
در واقع این تیک آبی اینستاگرام به حسابی داده می‌شود که به میزان کافی شناخته شده باشد. به همین دلیل این نشان را بیشتر در حساب های کاربری سلبریتی ‌ها و شرکت ‌های مطرح مشاهده می‌کنید. برای دریافت این نشان بایستی شرایط ارائه سرویس و دستورالعمل ‌های اینستاگرام را به صورت کامل بپذیرید. همچنین حساب کاربری شما باید از 4 اصل تبعیت نماید که شامل مواردی چون :

تیک آبی اینستاگرام

معتبر بودن شخص و صاحب حساب کاربری

وجود اعتبار یکی از شرط های مهم برای دریافت تیک آبی اینستاگرام می‌باشد. اگر تصمیم به گرفتن این نشان را دارید در ابتدا باید یک صفحه کاربری داشته باشید. با توجه به اطلاعیه های اینستاگرام اکانت ‌هایی که در صفحه‌‌ خود مطالب عمومی مانند دانستنی ‌ها قرار می‌دهند واجد شرایط برای دریافت تیک آبی اینستاگرام نیستند.

پیج اینستاگرام عمومی باشد

اگر به دنبال تاییدیه از سمت اینستاگرام هستید، بایستی برای صفحه مورد نظر خود را برای عموم کاربران قابل مشاهده باشد. در اصل اگر پیجتان ( private ) شخصی می‌باشد قادر به دریافت نشان آبی نخواهید بود.

اطلاعات کامل 

برای دریافت تیک آبی بهتر است به دو نکته توجه نمایید:

 • قرار دادن اطلاعات و بیوگرافی کامل از خود
 • استفاده از تصویر پروفایل مرتبط مناسب (صفحاتی که از تصاویر نامربوط همانند گل و… استفاده می نمایند قادر به دریافت نشان آبی نخواهند بود.)

شناخته شده باشید

همچنان تاکید خواهیم کرد که وجود شهرت و معروفیت شما در بین کاربران اینستاگرام بهترین کمک را برای دریافت نشان آبی خواهد کرد. در نظر داشته باشید بایستی برند معروف داشته باشید و یا خودتان شخص شناخته شده در بین کاربران باشید.

آموزش درخواست برای تیک آبی اینستاگرام

درخواست تیک آبی اینستاگرام زمان زیادی از شما نمی گیرد اما این موضوع را در نظر بگیرید که تایید آن تنها توسط اینستاگرام با شرایط ذکر شده صورت می‌گیرد.

ارسال درخواست برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام
 • وارد اکانت اینستاگرام خود شوید
 • آیکون سه نقطه را انتخاب نمایید.
 • گزینه‌ی تنظیمات ( setting ) را انتخاب کنید.
 • بر روی گزینه‌ی حساب شخصی ( Account) ضربه بزنید.
 • گزینه‌ی Request Verification را درخواست کنید.

تایید هویت

برای درخواست تیک آبی اینستاگرام باید اطلاعات خواسته شده را در اختیار بگذارید.

نام کامل (Full Name)

نام کامل خود را همان‌طور که در شناسنامه و گذرنامه ثبت شده است وارد نمایید.

دیگران شما را به چه نامی می‌شناسند؟

این گزینه می‌تواند اسم شخصی یا اسم شرکت باشد یعنی باید اسمی را بنویسید که اکثر مردم و کاربران شما را با آن می‌شناسند.  (Known As)

دسته‌بندی اکانت

در این‌جا حوزه فعالیت پیج‌تان را از بین گزینه‌ها انتخاب کنید  (Category).

 • News/Media: اخبار و رسانه
 • Sports: ورزش
 • Government/Politics: دولتی یا سیاست
 • Music: موسیقی
 • Fashion: مد و فشن
 • Entertainment: تفریحات
 • Blogger/Influencer: بلاگر و اینفلونسر
 • Business/Brand/Organization: بیزینس، برند یا سازمان

توجه داشته باشید بعد از پر کردن فرم باید در پایین صفحه مدارک شناسایی معتبر خود را بارگذاری نمایید.
اگر برای پیج شخصی خود اقدام کرده‌اید می‌توانید از گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا کارت ملی خود استفاده نمایید. برای اشخاص ایرانی تنها فقط گذرنامه قابل قبول است.

تیک آبی اینستاگرام

چه مدتی زمان میبرد تا درخواست تیک آبی اینستاگرام بررسی گردد؟

هنگامی که ارسال را بزنید اینستاگرام بررسی درخواست شما را شروع خواهد کرد. بعد از بررسی انجام شده، اینستاگرام به شما اطلاع میدهد که درخواست شما رد و یا تایید شده است. همچنین توجه داشته باشید هیچ زمان‌بندی منظمی وجود ندارد اما معمولا بین 2 الی 3 روز طول خواهد کشید. همچنین پلتفرم اینستاگرام برای نشان آبی به شما هیچ وجهی دریافت نخواهد کرد.

نتیجه گیری

وجود تیک آبی نشانه‌ی شهرت و اعتبار شما می‌باشد. داشتن این نشان یعنی شما یا برندتان شناخته شده است و اینستاگرام اعتبار و هویت شما را تایید کرده است با این حال دریافت این نشان کار چندان راحتی نمی‌باشد. اگر تصمیم برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام را گرفته اید بهتر است اول اسم و یا برندتان را به دیگران معرفی کنید و بعد اقدام به درخواست نشان آبی نمایید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ تیامیر با ارائه خدمات تخصصی در زمینه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ، از جمله: استراتژی دیجیتال مارکتینگ، طراحی وب‌سایت، تولید محتوای متنی و تصویری، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، سئو (SEO) و تبلیغات آنلاین به شما کمک می‌کند تا به اهدافتان در دنیای دیجیتال دست پیدا کنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید!

اشتراک گذاری

پیمایش به بالا