کاتالوگ دیجیتال چیست؟

کاتالوگ ها و بروشورها یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی هستند که می توانند با نمایش برند، محصولات و خدمات شما تاثیر زیادی بر فروش داشته باشند. چندی پیش، برای چاپ و ارسال کاتالوگ محصولات مجبور بودید هزینه و زمان زیادی را صرف کنید. اما امروزه ایجاد یک کاتالوگ دیجیتال یا هوشمند و به اشتراک گذاری آنلاین آن بدون نیاز به چاپ بسیار آسان شده است. اگر صاحب کسب و کار هستید و می‌خواهید در مورد کاتالوگ دیجیتال و ویژگی های و امکانات کاتالوگ بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله با شرکت تیامیر همراه باشید.

یونی سان

علت بهره مندی از کاتالوگ دیجیتال

به طور کلی باید بدانید که این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر استفاده از کاغذ و بروشورهای کاغذی به صرفه نیست، زیرا در نهایت باعث آسیب به محیط زیست می شود. در واقع استفاده از کاتالوگ های کاغذی دارای چالش ها و محدودیت های بسیار زیادی است. از جمله این محدودیت ها می توان به عدم امکان ویرایش متون و تغییرات آنها، کاهش تاثیرگذاری در مشتریان، محدودیت در ارسال آنها و … اشاره کرد.  

نقش کاتالوگ دیجیتال در بهبود بازاریابی و تبلیغات شرکت های بزرگ بسیار واضح است و به همین دلیل تمایل به توسعه این ابزارهای الکترونیکی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. طراحی کاتالوگ های دیجیتال به گونه ای انجام می شود که ابتدا مراحل و فرآیند طراحی گرافیکی آن ها اجرا شده و سپس با اعمال تغییرات کدگذاری و دستورات در اینترنت یا نرم افزار به صورت دیجیتالی تبدیل می شوند. گاهی در طراحی این دسته از کاتالوگ ها از تصاویر و عکس های دیجیتالی نیز برای نمایش محصولات به مشتریان آنلاین استفاده می شود. علاوه بر این، با امکان طراحی سفارشی در فرم های دیجیتال، مشتریان می توانند محصولات را به صورت آنلاین سفارش داده و خریداری کنند.

مزایای کاتالوگ دیجیتال چیست؟

 • اقتصادی بودن کاتالوگ دیجیتال یکی از مهمترین مزیت های این نوع کاتالوگ ها برای استفاده است.
 • از آنجایی که این محصولات نیازی به هزینه کاغذ، جوهر و چاپ ندارند، می توانند از نظر اقتصادی با اهداف تجاری بسیاری از مشاغل سازگار باشند.
 • یکی دیگر از مزیت های کاتالوگ دیجیتال این است که از این نوع کاتالوگ ها می توانید برای فضای مجازی استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید دو یا سه نمونه کاتالوگ دیجیتال را به طور همزمان داشته باشید و هزینه های مربوط به چاپ نمونه کاتالوگ را کاهش دهید.
 • این کاتالوگ ها به دلیل داشتن فرمت دیجیتالی می توانند به راحتی و به سرعت در سراسر جهان توزیع شوند و در دسترس طیف وسیع تری از مشتریان و کاربران قرار گیرند.
 • همچنین این کاتالوگ ها به دلیل داشتن فرمت دیجیتالی می توانند به راحتی و به سرعت در سراسر جهان توزیع شوند و در دسترس طیف وسیع تری از مشتریان و کاربران قرار گیرند. به این ترتیب، کاتالوگ شما که نشان دهنده محصولات و خدمات ارائه شده توسط برند و کسب و کار شما است، می‌تواند پیام شما را به سرعت به مخاطبان و مشتریان بسیار بیشتری برساند، در حالی که نیازی به هزینه کردن ندارید.
 • برای تبلیغات محصول و برندینگ کسب و کار شما کاتالوگ دیجیتال محصولی بسیار مفید و کاربردی است. آنها این توانایی را دارند که با هدایت مشتریان به لینک ها و صفحات فروش محصول به مشتریان در فرآیند فروش محصول کمک کنند. در نتیجه می توان آنها را واسطه بین مصرف کنندگان و کسب و کارها در دنیای دیجیتال در نظر گرفت.
 • کاتالوگ دیجیتال قابلیت نمایش محصولات و خدمات ارائه شده توسط برندها و کسب و کارها را به مخاطبان مختلف از طریق اشتراک گذاری کاربران و مصرف کنندگان در کانال ها و سایت هایی مانند فیس بوک و توییتر دارد.

آشنایی با کاربردهای گوناگون کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال کاربردهای مختلفی دارد. که از انواع آنها می توان به کاتالوگ های چاپی اشاره کرد. این کاتالوگ ها نیز اسنادی هستند که محصولات و خدمات مرتبط با یک برند، فروشگاه یا هر کسب و کاری را به صورت آنلاین و دیجیتال ارائه می دهند. از دیگر موارد کاربردی کاتالوگ دیجیتال می توان به این موضوعاشاره کرد که اطلاعات طبقه بندی شده مرتبط با موضوعات مختلف به صورت آنلاین ارائه می شود.

به عنوان مثال از طریق این دسته از کاتالوگ ها می توان اطلاعات مربوط به یک فرد مشهور یا یک فرد محبوب را به صورت طبقه بندی شده و ساختار یافته در سایت منتشر کرد. همچنین اطلاعات کلی ارائه شده در سمینارها یا کنفرانس های علمی و تجاری را می توان در وب سایت ها منتشر کرد و از طریق این فرمت دیجیتالی در اختیار عموم قرار داد.

انتشار آثار هنری هنرمندان و همچنین منابع و بخش های مختلف مرتبط با سازمان از دیگر مواردی است که می توان از طریق این کاتالوگ دیجیتال در وب سایت ها و کانال های مجازی مختلف منتشر کرد. شما عزیزان می توانید برای طراحی و ساخت کاتالوگ دیجیتال با بهترین قیمت با مشاوران شرکت تیامیر ارتباط برقرار کنید.

نرم افزارهای طراحی کاتالوگ دیجیتال

با طراحی کاتالوگ دیجیتال شما می توانید به یک روش نوین و جدید تمام محصولات و خدمات برندینگ کسب و کار خود را به مشتریان خود نمایش دهید. پس از ایجاد و طراحی یک کاتالوگ دیجیتال، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند در هر زمان آن را به روز کنند و نسخه جدیدی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. قابلیت نمایش در گوشی های هوشمند از دیگر مزایای این ابزار تبلیغاتی است. از آنجایی که اکثر مردم عادت دارند هر روز و هر شب ساعت ها از گوشی خود استفاده کنند، نمایشگرهای تبلیغاتی که شامل دفترچه راهنمای دیجیتالی این فناوری هستند، بینندگان بیشتری را به خود جذب خواهند کرد. نادیده گرفتن تبلیغات موبایلی و اینترنتی این روزها می تواند عواقب جدی داشته باشد، به همین علت کمتر کسی حاضر به چنین ریسکی است.

در دنیای جدید امروزی نرم افزارهای متعددی برای طراحی و ساخت انواع کاتالوگ دیجیتال وجود دارد. ما سعی داریم در ادامه این مطلب برخی از پرکاربرد ترین نرم افزارهای طراحی کاتالوگ را برای شما معرفی کنیم.

 • نرم افزار QuarkXPress
 • نرم افزار Image to FlipBook
 • نرم افزار Flip Shopping Catalog
 • نرم افزار eFlip Lite
 • نرم افزار Kvisoft FlipBook Maker

شرکت تیامیر دارای تجربه بالایی در زمینه طراحی و ساخت این کاتالوگ ها است و با تیمی قوی در این زمینه، انواع کاتالوگ های دیجیتال را در مدل های مختلف عرضه می کند. شما عزیزان می ‌توانید برای سفارش کاتالوگ دیجیتال در شرکت تیامیر و برقراری ارتباط با مشاوران ما با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

ارغوان

قیمت طراحی کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال هزینه هایی مانند هزینه کاغذ و چاپ را حذف کرده و در نتیجه هزینه های تولید و توزیع را کاهش داده است. به طور کلی این کاتالوگ ها نسبت به چاپ کاتالوگ هزینه کمتری دارند. هزینه هر کاتالوگ دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • تعداد تصاویر موجود در کاتالوگ دیجیتال
 • تعداد صفحات در کاتالوگ دیجیتال
 • گرافیک کاتالوگ دیجیتال
 • نوع متن و نوشته در این نوع کاتالوگ ها
 • انیمیشن ها
 • گرافیک کاتالوگ
 • و…

شرکت تیامیر انواع کاتالوگ را به صورت جداگانه و حرفه ای و بر اساس خواسته ها و محصولات شرکت طراحی و تولید می کند.  شما یک قالب آماده ندارید. به همین دلیل هیچ کدام از کاتالوگ ها قیمت یکسانی ندارند. اما اگر به دنبال قیمت طراحی کاتالوگ دیجیتال هستید، می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.