شرکت تیامیر

سئو چیست و چگونه کار می کند؟

سئو یا Search Engine Optimization یکی از اصلی ترین استراتژی ها برای بهینه سازی سایت ها در موتورهای جستجوگر است. در واقع یک سایت و محتوای مختلف آن با رعایت اصول سئو جایگاه بهتر و بالاتری هنگام جستجوی کاربران در گوگل یا سایر موتورهای جستجوگر خواهد داشت و در نهایت بازدیدکننده های بیشتری به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. بهینه سازی سایت و ارائه ی خدمات سئو یکی از خدماتی ست که سایت تیامیر با بهره مندی از افراد متخصص در این زمینه به شرکت ها و موسسات مختلف برای بهتر دیده شدن و دریافت رتبه های بالاتر از موتورهای جستجو به ویژه گوگل، انجام میدهد.

لازم است بدانید سئو تنها به افزایش تعداد بازدیدکنندگان یک سایت خلاصه نمی شود و در فرایند سئوی محتوا رضایت کاربران و بازدیدکنندگان نیز حائز اهمیت است. در حقیقت هدف از بهینه سازی سایت و سئوسازی محتوا افزایش کاربران یک سایت به همراه ارائه ی مطالب مفید مد نظر آن ها به هنگام جستجو است. به استفاده از تکنیک های سئو در جهت رضایت کاربران سئو کلاه سفید نیز گفته می شود و در مقابل آن به روش هایی برای فریب دادن موتورهای جستجو سئو کلاه سیاه می گویند.

موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ یا سایر موتورهای جستجو در اینترنت برای نشان دادن لیست نتایج سرچ کاربران از یک عنوان یا عبارت ابتدا به تعیین ارتباط میان آن با سایت های مرتبط از طریق یک سری الگوریتم های رتبه بندی می پردازند. محتوای موجود در سایت ها، به‌ همراه لینک‌های داخلی آن ها در الگوریتم ها بررسی شده و برای آن ها مشخص می کنند هر سایت یا محتوا در چه مورد است و چقدر به عبارت سرچ شده ارتباط دارد. در این پروسه، موتور جستجو صفحات و محتواهایی را که در آن ها ایراد فنی و مشکلی نمی بیند را لیست کرده و مفیدترین، مرتبط ترین و اصولی ترین محتوا طبق الگوریتم را در نتیجه ی جستجو برای کاربر نمایان می کند. به این ترتیب اهمیت سئو برای افراد مشخص شده و در سال های اخیر برای ارتقای اصول سئو و بهینه سازی محتوا سایت های مختلف به رقابت پرداخته اند.

چرا سئو اهمیت دارد؟

با تجزیه و تحلیل فعالیت سایت های بزرگ تجاری، سئو به عنوان برگ برنده ی این شرکت ها شناخته شده است. ورود به دنیای دیجیتال و برند شدن نیازمند اقدامات تخصصی و حرفه ای ست که سئو یکی از آن هاست. دیده شدن، اولین قدم برای شروع هر بیزینس و تجربه های موفق است و اگر تمام ویژگی های یک کسب و کار موفق را دارا باشید اما نتوانید خود را در میان سایر برندها مطرح کنید، تجربه ی خوبی نخواهید داشت و به حاشیه رانده می شوید. پس برای ظاهر شدن در لیست برترین نتایج جستجوی کاربران در اینترنت، سئو را در اولویت قرار دهید.

آخرین تحقیقات در زمینه ی سئو نشان می دهد کاربران هنگام سرچ یک موضوع، در همان صفحه ی اول نتایج به پاسخ خود دست می یابند و سراغ گزینه های رتبه پایین تر نخواهند رفت. از طرفی ظاهر شدن صفحه ی شما در اوایل فهرست نتایج، منجر به اعتماد بیشتر کاربران به شما به عنوان گزینه ی برتر پیشنهادی توسط موتور جستجو می شود.

دیده شدن مکرر و مداوم سایت شما در صفحات اینترنت منجر به تبدیل شدن آن به یک مرجع یا صفحه ی کاربردی شده و توسط افراد مختلف به هم معرفی خواهد شد. سئو فرایند تخصصی و نسبتا پیچیده ای ست که جنبه های مختلفی را شامل می شود. سئوی داخلی، سئوی خارجی و سئوی تکنیکال از مهم ترین جنبه های سئو محسوب می شوند.

سئو داخلی یا On-Page

محتوای درونی و ساختار سایت شما در قرار گرفتن آن در فهرست نتایج برتر موتورهای جستجو نقش اساسی ایفا می کند. به عنوان مثال مسائل مرتبط با استراتژی محتوای تولید شده مانند کپی رایتینگ، عکس و ویدیوهای منتشر شده، کلمات کلیدی درون محتوا، لینک سازی و لینک دهی داخل دامنه از عوامل مهم سئو داخلی هستند که باعث می شوند الگوریتم های موتورهای جستجو آن ها را شناسایی کرده و در فهرست خود قرار دهند. در این میان لینک ها از اهمیت بیشتری برخوردارند چرا که موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت ها لینک های جستجو را دنبال کرده و بررسی می کنند.منظور از لینک دهی داخل دامنه لینک هایی ست که کاربران را به صفحات یا بخش های مختلف در خود سایت ارجاع می دهند.

سئو خارجی یا Off-Page

جالب است بدانید برخی فاکتورهای خارج از سایت شما نیز می توانند به شکل غیر مستقیم اما موثر بر رتبه بندی سایت شما تاثیرگذار باشند. در واقع بَک لینک هایی که در سایت ها یا شبکه های مجازی به محتوای شما اشاره می کنند و آدرس شما را با لینک ورودی عنوان می کنند باعث می شوند محتوای شما تحت پشتیبانی آن ها به محتوای معتبر و قابل اطمینانی تبدیل شود.

سئو تکنیکال یا فنی

سئوی فنی از زیرمجموعه های سئوی داخلی است که به مسائل تکنیکی مانند کدهای برنامه نویسی، ربات ها و مسائل مرتبط با موتورهای جستجو می پردازد. در اصل سئو تکنیکال اقداماتی ست که برای قابل شناسایی و قابل درک شدن وب سایت در مراحل اولیه ی جستجو توسط موتور جستجو انجام می شوند. برای مثال سرعت سایت یکی از مسائل فنی ست که در سئو تکنیکال بهینه سازی می شود، زیرا موتورهای جستجو سایت هایی با سرعت بالاتر را برای بررسی در اولویت قرار می دهند. کدنویسی های کوتاه شده، ریسپانسیو بودن، بهینه سازی سایز و حجم فایل های تصویری و هاست پرسرعت از دیگر نمونه های سئو تکنیکال یا فنی است که باعث می شود سایت برای ربات ها قابل درک و پیگیری شود و در رتبه بندی سایت و قرارگیری آن در فهرست برتر موتور جستجو تاثیر دارند. کارشناسان سئوکار تیامیر در زمینه ی سئو تکنیکال می توانند با بهبود مشخصات فنی سایت شما به بهبود رتبه بندی آن در موتورهای جستجو کمک شایانی بکنند.

مثال بَک لینک

اگر سایت یا صفحه ای آدرس شما را به عنوان سایت مفید یا کاربردی در پایگاه خود معرفی کند، به این می ماند که از اعتبار خود برای معرفی خدمات شما به دیگران به عنوان یک سایت معتبر و مفید هزینه کرده است و این امر در الگوریتم های موتورهای جستجو حائز اهمیت و قابل شناسایی ست.

عوامل موثر در هزینه ی سئو

سئو پکیجی از خدمات و اقدامات برای بهینه سازی محتواست و نمی توان قیمت مشخص و واحدی برای آن تعیین کرد و این کار نیازمند بررسی دقیق و کامل سایت از لحاظ جنبه های مختلف است. برخی از این جنبه ها شامل موارد زیر هستند:

و در نهایت بررسی کدها و فشرده سازی آن ها، سئو فایل های تصویری، اصلاح لینک ها و بهینه سازی ساختار و قالب اصلی سایت تعیین کننده ی قیمت تمام شده ی سئو میباشند.

خدمات سفارش سئو و بهینه سازی سایت

در تیامیر تمام خدمات سئو و بهینه سازی تضمینی سایت و محتوا از جمله بهینه سازی سایت و کدنویسی، بهینه سازی سرعت بارگذاری، بررسی محتوا و انجام ویرایش های لازم، ارتقای قدرت دامنه و بررسی و تعیین کلمات کلیدی توسط تیمی از متخصصان خبره در زمینه های مختلف سئو انجام می شود.

سئو مجموعه ای از اقداماتی ست که برای بهبود شرایط یک سایت و محتوای آن انجام می شود تا موقعیت سایت هنگام سرچ توسط کاربران رتبه ی بهتری داشته باشد، در لیست نتایج جستجو زودتر ظاهر شود و کاربران بیشتری به آن دست یابند.

هر سئوکار باید با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و سایر موتورهای جستجو آشنا باشد و تکنیک های روز برای بهینه کردن هر محتوا یا سایت را به خوبی بشناسد.