امنیت سایت

شما وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و تمام تلاش خود را برای اطمینان از موفقیت آن انجام داده اید، اما ممکن است یک جزء مهم را نادیده گرفته باشید: امنیت وب سایت. حملات سایبری برای سایت‌هایی که تدابیر امنیتی مناسبی ندارند بسیار رایج است و می‌تواند منجر به پاکسازی پرهزینه شود، به اعتبار شما آسیب برساند و بازدیدکنندگان را از بازگشت منصرف کند.

خوشبختانه، شما می توانید با امنیت وب سایت موثر از همه این موارد جلوگیری کنید. در این مطلب تیامیر در مورد اینکه امنیت وب سایت به چه معناست و چه راه حل هایی به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که سایت شما توسط حمله های سایبری از بین نمی رود، نکات مهمی به شما خواهد گفت.

در این جا برخی از انواع حمله های سایبری را مشاهده کنید:

حملات DDoS

این حملات می توانند سایت شما را به طور کامل کُند کرده یا از کار بیندازند و تمام اطلاعات را حذف کرده و از دسترس بازدیدکنندگان خارج کند.

بدافزارها

بدافزارهای مخرب یک تهدید بسیار رایج اند که برای سرقت اطلاعات حساس مشتری، توزیع ویروس و جاسوسی، اجازه دسترسی مجرمان سایبری به سایت شما و موارد دیگر استفاده می شود.

تخریب یا Defacement

این حمله محتوای وب سایت شما را با محتوای مخرب یک مجرم سایبری جایگزین می کند.

اکسپلویت های آسیب پذیر

  مجرمان سایبری می توانند با سوء استفاده از نقاط ضعیف در یک سایت، مانند یک پلاگین قدیمی وردپرس، به یک سایت و داده های ذخیره شده در آن دسترسی داشته باشند.

لیست سیاه یا Blacklisting

اگر موتورهای جستجو بدافزار را پیدا کنند، ممکن است برای سایت شما مشکل به وجود بیاید. مثلا از نتایج موتورهای جستجو حذف شود و با هشداری علامت گذاری شود که بازدیدکنندگان را متوجه خطر کرده و از باز کردن سایت شما خودداری کنند.  

چرا امنیت سایت اهمیت دارد؟

 مهم ترین و رایج ترین حملاتی که سایت شما و محتوای آن را تهدید می کنند در بالا دیدیم. به کارگیری بهترین شیوه های امنیت وب سایت، بازدیدکنندگان شما را نیز از این خطرات رایج محافظت می کند:

دزدیدن داده ها

از آدرس‌های ایمیل گرفته تا اطلاعات پرداخت، هکرها اغلب به دنبال داده‌های بازدیدکننده یا مشتری ذخیره‌شده در یک سایت هستند.

تغییر مسیرهای مخرب

برخی از حملات می توانند بازدیدکنندگان را از سایتی که قصد بازدید از آنها را داشتند به یک وب سایت مخرب هدایت کنند.

طرح های فیشینگ و هک کردن رمزها

هک شدن فقط در ایمیل اتفاق نمی افتد – برخی از حملات به شکل صفحات وب ظاهر می شوند که مشروع به نظر می رسند اما برای فریب کاربر برای ارائه اطلاعات حساس طراحی شده اند.

با تامین امنیت سایت می توانید از تمامی موارد بالا جلوگیری کنید و ایمنی سایت خود و ایمنی کاربران سایت را بالا ببرید. تیم خبره ی امنیت سایت تیامیر با دانش روز درباره ی تمام خطرات تهدیدکننده ی امنیت سایت به شما در افزایش امنیت سایت و حفظ اطلاعات کاربران کمک خواهند کرد. تیامیر برای شما دلایل اهمیت امنیت سایت را خواهد گفت تا بدانید چرا هر وب سایتی به محافظت مناسب در برابر خطرات امنیتی نیاز دارد.

ارائه دهندگان هاست از سروری که وب سایت شما روی آن است محافظت می کنند، نه از خود وب سایت. شما می توانید رابطه وب سایت و میزبان را مانند یک ساختمان آپارتمانی در نظر بگیرید: مدیریت امنیت کل ساختمان را تامین می کند، اما این به هر یک از ساکنان بستگی دارد که درب خود را قفل کنند. بنابراین، این شما هستید که وظیفه دارید امنیت سایت را تامین کنید. تامین امنیت سایت ارزانتر از مقابله با یک حمله سایبری است. شما با تامین امنیت سایت از شهرت خود محافظت خواهید کرد و بازدیدکنندگان و یا مشتریان را حفظ خواهید..

شناسایی بدافزارها و حملات سایبری دشوار است. مجرمان سایبری در بدافزارهایی تخصص دارند که می توانند به طور محرمانه وارد یک سایت شوند و پنهان بمانند، بنابراین ممکن است بدون اینکه صاحب سایت از آن مطلع باشد، جاسوسی به سایت شما نفوذ داشته باشد. برخی از حملات بدافزار مخفیانه هستند. هنگامی که یک هکر مخفیانه وارد وب سایت شما می شود، می تواند به داده های شما دسترسی پیدا کند، ترافیک را سرقت کند، طرح های فیشینگ و هک محرمانه ی کاربران و موارد دیگر را اجرا کند و شما ممکن است هرگز متوجه آن نشوید.

با هک شدن سایت شما اعتبار شما نیز آسیب خواهد دید و مشتریان و کاربران حاضر نیستند به سایت شما وارد شوند و از خدمات شما استفاده کنند. به این شکل کسب درآمد شما با مشکل مواجه می شود و کسب و کاری که راه اندازی کرده بودید از بین خواهد رفت. سئوی سایت تا حدود زیادی با اختلال مواجه می شود و هکرها می توانند به اطلاعات شما و کاربران تان دسترسی پیدا کنند و حتی برای بازگردانی سایت تان دچار مشکل خواهید شد. 

امنیت سایت را چگونه تامین کنیم؟

در راستای تامین امنیت سایت یک سری اقدام های تخصصی نیاز است روی وب سایت شما صورت گیرد که تیامیر به طور مختصر به آن ها اشاره می کند.

استفاده از رمز عبور

استفاده از نام کاربری و رمز عبور تا حد زیادی می تواند در تامین امنیت سایت موثر باشد. با استفاده از علائم و حروف بزرگ و کوچک در نام کاربری و رمز عبور دسترسی به محتوای شما برای هکرها دشوار خواهد شد. ورود دو مرحله ای، استفاده از کپچا برای غیرممکن سازی ورود ربات های کامپیوتری به سایت، تهیه نسخه ی پشتسبان و برخی اقدامات دیگر نیز از خدمات تامین امنیت سایت هستند که تیم امنیت سایت تیامیر با مهندسان متخصص در امر امنیت سایت برای شما انجام خواهند داد.

SSL گواهی فعال کردن

فعال کردن این گواهی از داده‌های حساسِ جمع‌آوری‌شده توسط وب‌سایت شما مانند ایمیل‌ها، آدرس‌ها و شماره‌های کارت اعتباری، هنگام انتقال از سایت شما به سرور وب محافظت می‌کنند. این کار یک اقدام اساسی امنیتی سایت محسوب می شود اما در عین حال برای امنیت سایت کافی نیست.

بروز رسانی نرم افزار

وب‌سایت‌هایی که بر روی یک سیستم مدیریت محتوا میزبانی می شوند به دلیل آسیب‌پذیری‌ها و مسائل امنیتی که اغلب در افزونه‌ها یافت می‌شوند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.با نصب به موقع به روزرسانی ها برای پلاگین ها و نرم افزارهای اصلی می توانید از حملات احتمالی جلوگیری کنید.

سفارش خدمات امنیت سایت توسط تیامیر

با وجود راه های متعدد نفوذ هکرها و امکان از بین رفتن سایت، اعتبار و بیزینس شما توصیه می شود هر چه سریع تر اقدامات لازم را برای خدمات امنیت سایت خود با ثبت سفارش امنیت سایت در تیامیر انجام دهید. برای اطلاع از چگونگی خدمات تامین امنیت سایت، قیمت خدمات امنیت سایت و مراحل و سطوح مختلف امنیت سایت با کارشناسان تیامیر در ارتباط باشید.